BURDUR ÇELTİKÇİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ


İlçemize bağlı okullarda görevlendirilmek üzere Matematik, Fen Bilgisi, Türk Dili ve Edebiyatı, Biyoloji ve Çocuk Gelişimi (ÇPAL) branşlarında ek ders ücreti karşılığında öğretmen görevlendirilecektir.

 

ÜCRET KARŞILIĞI ÖĞRETMENLİK İÇİN ARANILAN GENEL ŞARTLAR

  • Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu Haklarından mahrum bulunmamak,
  • En az 18 yaşını doldurmuş olmak,
  • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
  • Sağlık yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir hali olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak, bakaya kalmamak,
  • Lisans veya Ön lisans mezunu olmak [16.12.2006 tarihli Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesi (a) bendine göre Yüksek öğrenimli (Lisans, Ön Lisans) olmak koşulu aranmaktadır. Burada, sadece Usta Öğretici olunduğu taktirde bir istisna söz konusudur].
  • Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak,
  • Emekli olan tüm branş ve sınıf öğretmenleri ders ücreti karşılığı öğretmenlik  (Ücretli Öğretmenlik) müracaatında bulunabilirler.


ÖNCELİK DURUMU

-Aynı branşda birden fazla başvuru olması halinde KPSS 121 puan üstünlüğüne göre değerlendirme yapılacaktır.

A) Okul Öncesi Öğretmenliği

-Çocuk Gelişimi öğretmenliği bölümü mezunu olmak. (Çok Programlı Anadolu Lisesi- Çocuk Gelişimi bölümünde görevlendirileceklerdir.)

B) Diğer Alanlardaki Ders Ücreti Karşılığı ve Vekil Öğretmen Görevlendirme İçin;

1- Eğitim Fakültesi Mezunları

2- Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları

3- Diğer Fakülte Mezunları

 

NOT: Başvurular en geç 20/09/2016 tarihinde saat 12:00´a kadar Çeltikçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

Hükümet Konağı Kat1 Çeltikçi / BURDUR - 0 248 7112386

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.